• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

S.S KAMUKENT ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

HOŞ GELDİNİZ

YÖNETİM KURULUMUZUN 2017 YILI İÇİNDE YAPTIĞI ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME.
                                                            

                          

                                                                                                                                                                                         

         YÖNETİM KURULUMUZUN 2017 YILI İÇİNDE YAPTIĞI ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME


1. Ana giriş kapısından denize dönen ve sit alanına kadar olan yol ve tretuvarlar kilit taş olarak döşenmiştir. Ayrıca çevre yollara stabilize çekilmiş düzgün bir hale getirilmiştir.  Sahilimizde denizden istifade edilebilmesi için bazı tesisler yapılmış, üyelerimizin denize girmesi sağlanmıştır.

    Evlerini yapan üyelerimizin işlerini kolaylıkla yapabilmeleri için elektrik, su gibi acil ihtiyaçlarını giderebilmesi için gerekli hizmetler sunulmuştur.

2.  Kooperatifimizin giriş kapısı tamamen yeniden düzenlenerek "Kamukent" yazı ve logosu yaptırılarak ışıklandırılmış, girişteki yol boyu palmiyelerin arasına direkler dikilerek giriş aydınlatılmış, girişe otomatik kumanda ile açılır kapanır ışıklı kapı yapılmıştır.

3. Gediz Elektrikle temasa geçilerek projesine uygun olarak alanımızdaki elektrik şebekesi döşenmesi için gerekli girişimlerde bulunulmuş, gösterilen çabalarımızla olumlu  sonuç alınmıştır. Gediz Elektrik Mordoğan içindeki Ana Trafodan (yaklaşık 3 Km'lik mesafeden) elektriği getirip alanımıza yapacağı trafolara bağlayacaktır. Gediz Elektrikle yapılan proje çalışmasında alanımız için şimdilik 7(yedi) Trafoya ihtiyaç olduğu tespit edilmiştir. Bu trafoların üç tanesi 2018 Yılı başlarında elektriğin getirilmesi ile birlikte yapılacaktır. 


   Projenin tümü, alanın tamamen aydınlatılması saha için elektrik hatlarının tamamının döşenmesi ve trafo aralarının yapılmasını kapsamaktadır. Bu konularda Gediz Elektrik ile mutabık kalınmıştır. Bu iş için Gediz Elektrik ve TEDAŞ'ın bizden istemiş olduğu, trafo yerleri ve geçiş alanları imar planına işleterek. Karaburun Belediye Meclisinden geçirilerek Gediz Elektriğe teslim edilmiştir. Trafo yerlerinin tapusunu TEDAŞ'a devrinin yapılması işlemi ise devam etmektedir. Karaburun Belediyesi ile birlikte bu işlerinde en kısa sürede tamamlayacağız. Bu projenin tamamlanmasının bedeli en az 8 milyon TL'dir.

4. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU ile temasa geçtik, 2018 yılı içinde şehir suyu alanımıza getirilecektir. Ancak yıllar önce yapılan şebekenin bu suyun basıncına dayanmasına zor olacağı gözlenmiştir bu nedenle Su şebekesinin günümüz tekniği ile İZSU tarafından yeniden yapılmasını talep ettik. Projeler hazırlandı. Bu konuda Mordoğan Şantiyemizde Belediye yetkilileri ile bir toplantı yaptık. İşlemler devam etmekte olup, yakında bunun da sonucunu alacağız. Takdir edersiniz ki bu işlemin takibi ve olgunlaştırılması kolay değildir. Bunları başarmak; bilgi, araştırma ve sıcak beşeri münasebetten geçer. Elektrik ve su işinin Kooperatifi'mize getirisi 15 Milyon TL 'dir (eski hesapla 15 trilyon)  Topladığımız 100 Liralarla yapmaya kalksak en az 10 sene gerekir.

5. Sadece yönetim olarak bu sonuçları almak için çok çalıştığımızı belirtmek istiyoruz

    Karaburun Belediye Başkanı ile yaptığımız son görüşmede alanımız girişinin sağ tarafında  bulunan ve Kooperatifimizce Belediyeye seneler önce terk edilen yerde sinema, konferans salonu, spor alanları yapılacağı bu konudaki projelerin yapıldığı ve onaylandığı ve 2018 yılında ihale edileceği bilgisini aldık.

6. Bildiğiniz gibi İnşaat ruhsatlarımızın süresi 2018 yılı Nisan Ayından itibaren dolmaya başlayacaktır.

    Ruhsatlarımızın uzatılması için Karaburun Belediye Başkanlığına başvuruda bulunduk. Belediye sadece bizim ruhsatlarımızın çıkarılması için bir ekip kuracak. Çünkü ruhsat çıkarılması için bakanlıktan numara alınmakta buda uzun bir işlemi gerektirmektedir. 2300 Ruhsatın kesimi çok uzun bir süreyi alacaktır. Yazdığımız gibi ruhsatlar Belediye Ruhsat harcı ve imzası bulunan teknik elemanlara ödenecek miktarla birlikte 1.850 TL ( bin sekiz yüz elli TL)ye mal olacaktır. Bu parayı Şubat ayında 500 TL (beş yüz TL) Mart ayında 500 TL ( beş yüz TL) Nisan ayında 500 TL (beş yüz TL) Mayıs ayında 350 TL ( üç yüz elli) Ruhsat bedeli adı altında hesaplarımıza yatırmalarınızı istiyoruz. Şunu biliniz ki Ruhsatların süresi dolar da yenilemezseniz, sonradan alacağınız Ruhsata en az yaklaşık 5.000 TL (beş bin TL) ödeyeceksiniz. Ayrıca yeni çıkan Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğine göre ruhsat süresi dolduktan sonra yenilenmediği takdirde yeni ruhsat başvurunuzda; şu andaki çatıda bulunan terasın iptal edilme durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun yanında ruhsatı olmayan arsanın satış değerinin 15.000-20.000 TL düşeceğini de hatırlatmak isteriz.

      Daha önce su basmanlarını yapmayan üyelerimizin Ruhsat sürelerini 5 yıla kadar her hangi bir ücret ödemeden uzatmıştık. Ayrıca önceki yönetimle yapı denetim elemanlarının yaptığı sözleşme gereği ödemesi gereken fiyat artışlarından 300.000 TL ( üç yüz bin TL ) yakın bir parayı yaptığımız görüşmeler sonucu sildirdik, böylece Kooperatifimiz bu ödemeden kurtulmuş oldu. 

7. Sayın Üyemiz,

Daha önceki Genel Kurulumuzda Su basmanların Kooperatifçe yaptırılması konusundaki önerimiz Genel Kurulca kabul görmemişti. Aradan geçen zaman içinde görüldü ki inşaatların yapımında birçok üyemiz zarara uğramış güç durumda kalmıştır. Yönetim olarak konutlarını yaptırmak isteyen üyelerimizin Kooperatifimize başvurmalarını öneriyoruz. Böylece toplu olarak Konutlar yapılacak olursa daha ucuza mal olacak kontrolü de titizlikle yapılacaktır.

    Belli bir sayıya eriştikten sonra Konutunu yaptırmak isteyen üyelerimizle bir araya gelerek fiyatlar ve firmalar birlikte değerlendirilecek ve birlikte karar verilecektir. Kooperatifte bir inşaat hesabı açılacak paralar buraya yatırılacak iş yapıldıkça yükleniciye ödeme yapılacak taksitlendirilme olanağı doğacaktır. Bu koşullarda evini yaptırmak isteyenlerin 0312 419 53 56 no.lu telefonu arayarak Kooperatifimize kaydını yaptırması gerekmektedir

8. Bazı emlakçıların, hatta emlakçı olmadıkları halde bu işlere kalkışan kişilerin üyelerimizi rahatsız ettiklerini duymaktayız. Bunlara itibar etmeyiniz. Her zaman olduğu gibi bazı kişilerin yalan yanlış beyanlarla üyelerimizi bilgilendirmeye çalıştıklarını da görmekteyiz. Doğru bilgiyi sadece yönetimden alabilirsiniz. Biz sadece çalışıyoruz. Dedikodular ile uğraşacak vaktimiz yok. Yalan yanlış dedikodu yapanlar Sırası gelince cevaplarını alacaklardır. En açık cevap arsalarımızda bir iki yıl içerisinde gelen fiyat artışlarıdır. Bu artış Yönetim Kurulunun gayreti sonucudur. 

 

 Üyelerimiz yaptıklarımıza baksınlar. Biz sizleri mutlu etmeye çalışıyoruz.

   SAYGI ve SEVGİLERİMİZLE,

    YENİ YILINIZI KUTLAR SAĞLIK ve MUTLULUKLAR DİLERİZ.

   

 

 Özcan TOKYÜREK       Mümtaz Fahri AYKIRI          Ziya DOĞAN

 YÖN.KUR.BŞK          2. BAŞKAN                      MUHASIP ÜYE

 

 

 

 Hüseyin ÇİLTEPE                         Rızvan EMRE

  YÖN.KUR.ÜYE                        YÖN.KUR.ÜYE

 

  
5865 kez okundu

Yorumlar

İnşaat Taleperri     30/12/2017 22:39

Evlerinin inşaatlarını Kooperatif Yönetiminin kontrolünde yaptırmak isteyen üyelerimiz taleplerini bu yazının altındaki Yorumlar bölümüne, Ziyaretçi Defteri Bölümüne mesaj bırakarak veya Kooperatif Merkezimizin 0312 419 53 56 ve 0312 419 53 57 telefonlarına iletebilirler. Yön.Kur.Üyesi
ZİYA DOĞAN

ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam219
Toplam Ziyaret516330
HAVA DURUMU