• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

S.S KAMUKENT ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

HOŞ GELDİNİZ

RUHSATLAR HAKKINDA AÇIKLAMA.


   Sayın üyemiz,
 
  Kooperatifimizi daha ileri götürmek, sorunlarını halletmek için yönetimimiz büyük çaba harcıyor ve çalışıyor. Elektrik şebekesinin yapımını sağlamak için uzun süredir çaba harcıyoruz Sonuçta Gediz Elektrik A.Ş. alanımızdaki 6 adet trafonun yapımını ihale etti. Yakında inşaatlarına başlanacak. Bu demektir ki Kooperatifimizin elektrik dağıtımı bu şirketçe yapılacak. Su şebekemizin ıslahı veya yenilenebilmesi için Büyük Şehir Belediyesi ( İZ-SU) ile güreşmelerimiz sonucu projeler hazırlanmış istenilen sonuç alınmıştır. Bu kısa girişten sonra asıl konuya gelmek istiyoruz.
 
     Her zaman bu Kooperatifin gidişatını frenlemek isteyen kötü niyetli bazı kişiler ortaya çıktı. Biz Yönetim olarak İnşaat Ruhsatlarının uzatılması için Belediye’ye başvurduk ve bir rakam çıkararak üyelerimize bildirdik. Belediye harcaması dışında Ruhsata imza atacak Teknik elemanlarla üç beş kez görüşüp protokol yaparak asgari rakamları sağladık. Ortaya çıkan bu kişiler birçok yalanlarla üyelerimizin dikkatlerini çekmeye, suyu bulandırmaya çalıştıkları etik olmayan yalanları yaydıklarını saptadık.
 
           3194 Sayılı İmar Kanunun 29. Maddesinin 1. Fıkrası “ yapıya başlama müddeti ruhsat tarihinden itibaren 2 yıldır. Bu müddet zarfında yapıya başlanmadığı takdirde veya yapıya başlanıp da her ne sebepte olursa olsun başlama müddeti ile birlikte 5 yıl içinde bitirilmediği takdirde verilen ruhsat hükümsüz sayılır. Bu durumda yeniden ruhsat alınması mecburidir.” Hükmünü taşımaktadır. Yönetim kurulumuz daha önce bütün ruhsatları 5 yıla kadar uzatmıştı. Nasıl uzattığımızı da Kooperatife ilgi duyan Genel Kurula katılan üyelerimiz bilmektedir.
 
   Yönetim olarak müktesep hakkımızı kullanarak Ruhsatların hükümsüz olmaması için uzatma kararı alarak daha cüzi fiyatla bu işi halletmek istedik.
 
    Maalesef üyelerimize " Ruhsatlarınızı yeniden almaya gerek yok, bir parsele bir ruhsat alınıyor, iki ruhsat parası isteniyor, ruhsat bedelleri yüksek, bizi zorluyorlar " gibi etik olmayan yalanları yayıyorlar.
 
  Bu konuda Belediyeden aldığımız yazıyı da ilişik'de sunuyoruz. Biz görevimizin bilinci içerisindeyiz. Ruhsatlarınızı uzatmazsanız inşaatınıza başlamış dahi olsanız yapıma devam edemezsiniz. Ruhsatınız iptal olursa bu bedelin çok üstünde bir bedelle yeni Ruhsat çıkarırsınız. Ruhsat bedeli yüksek diyenlerden birisi kendi Ruhsatını çıkarsın ve bedelini lütfen üyelere bildirsin.
 
        Biz sizi zorlamıyor sadece ikaz ediyoruz. İsteyen Ruhsatını uzatmaya bilir. Takdir sizin biz sadece Yönetim olarak sizi ikaz ediyoruz. Bu konuda Karaburun Belediye Başkanlığından aldığımız yazıyı ilişikte gönderiyoruz. Arzu edenler Karaburun Belediye’sine telefon edip bilgi de alabilirler.
 
         Saygılarımızla. 
                                                                                                                                                                YÖNETİM KURULU BAŞKANI
                                                                 ÖZCAN TOKYÜREK

KARABURUN BELEDİYESİNİN 20 NİSAN 2018 TARİHLİ YAZISI. (OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ.)


  
4515 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam215
Toplam Ziyaret516326
HAVA DURUMU