• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

S.S KAMUKENT ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

HOŞ GELDİNİZ

30 HAZİRAN 2018 TARİHİNDE YAPILAN MALİ GENEL KURUL TOPLANTISI HAKKINDA EK AÇIKLAMA. (YENİ)
   


   Sayın Üyemiz,

 30 HAZİRAN 2018 tarihinde Mali Genel Kurulunu yaptık. Genel Kurulda aidatlar 100. (YÜZ) TL. olarak belirlendi. Ayrıca yatırılmayan aidatlara % 2 (İKİ) Gecikme Zammı uygulaması kabul edildi. Genel Kurulda Ticaret Alanları ve Otel yerlerinin değerlendirilmesi için çalışmalar yapılmasına ve alınacak tekliflerin önümüzdeki Genel Kurula getirilmesine ve Genel Kurulun alacağı karara göre işlem yapılması kararlaştırıldı.

   Sayın Üyemiz,

 Gediz Elektrik A.Ş. alanımızdaki elektrik işini yatırım programına alarak 6 Trafo yerini ve elektriğin alanımıza Mordoğan içindeki trafodan getirilmesi işini ihale etti, şu anda çalışmalar başladı. Aldığımız bilgiye göre 2020 Mart ayında aydınlatma dâhil elektrik şebekesi alanımızda bitmiş olacaktır.    
 
   Yoğun girişimlerimiz ve çalışmalarımız sonucu Büyük Şehir Belediyesi alanımızdaki su şebekesini yeniden yapmayı yatırım programına almıştır. En kısa sürede ihalesinin yapılması için çalışmalarımız devam ediyor. Bunların yapımının kooperatifimize katacağı değeri takdirlerinize sunuyoruz.

   Sahilimizin temizlenmesi, iskele ve dalgakıran yapımının temini amacıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvurduk. İzin çıktığında bu işlemlere de başlayacağız.
Daha evvel Kooperatif Yönetimince ihalesi yapılan sahamızdaki alt yapı işinin kalan kısmı ile yolların yapımı ve onarımları devam etmektedir.

   Sayın üyemiz, sizlere daha önce süresi dolan inşaat ruhsatlarının  uzatılması gerektiğini bu konuda Belediye Başkanlığına  baş vurduğumuzu ve yaptığımız çalışma sonucu Belediyeye ödenecek ruhsat harcı ile birlikte Teknik sorumlulara ödenecek miktarın toplam .1.850 TL. Olduğunu bildirmiştik.1.850 TL yatırıldığı takdirde inşaat ruhsatlarınız 5 (Beş) yıl süre ile uzatılacaktır. Paralarını yatıran üyelerimizin inşaat ruhsatlarının çıkarılmasına başlanmıştır.

  Ruhsatının süresi dolunca uzatma yerine yeniden ruhsat almak durumunda kalacaksınız. Bu durumda çok daha fazla bedel ödeyeceksiniz. İnşaatları devam eden üyelerimiz ruhsat süresini mutlaka uzatsınlar. Uzatmadıkları takdirde Ruhsat süresi dolduğun da İnşaatlar Belediye Başkanlığınca durdurulacaktır. Yönetim olarak biz sizi bilgilendiriyoruz, takdir size aittir.

  Sayın üyelerimiz, Mordoğan şantiyesinde bir arşiv kuruyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız da tamamlanmıştır.

   Sayın üyelerimiz, alanımızdaki inşaatlarda müteahhitler ile sorun yaşayan üyelerimiz olduğundan, İnşaat yapımı ile ilgili Genel Kurulumuzda bilgilerinize sunduğumuz gibi kooperatif olarak anlaştığımız bir inşaat firması ile isteyen üyelerimizin evlerini Temel, Kaba, İleri Kaba ve Anahtar Teslim şeklinde sabit fiyatlarla yapımı için anlaşmış bulunuyoruz. İnşaatlarını kooperatif eliyle yaptırmak isteyen üyelerimizin kooperatife başvura bilirler.

   Sayın üyemiz, aşağıda borcunuzun olup olmadığı konusunda not düşüyoruz borcu olan üyelerimizin yasal işlem yapılmadan borçlarını ödemelerini bu konuda Yönetime yardımcı olmalarını özellikle hatırlatıyoruz.

   Son zamanlarda bazı kişileri mektupla veya bilgimiz dışında ele geçirdikleri telefon numaraları ile sizleri rahatsız ettiklerini öğrenmiş bulunuyoruz. Bu kişileri dikkate almamanızı ve bu konuda Kooperatifimizi bilgilendirmenizi bekliyoruz.

  Borçlarının olup olmadığını, Kooperatif ve arsa hakkında bilgi almak isteyenler Mordoğan Şantiyemizden ve Kooperatif Merkezine telefon ederek bilgi alabilirler.
Bilginize sunuyor, sağlık ve esenlikler diliyoruz.

   Yönetim Kurulu.
 

Koop. Merkez

:

0533 490 31 99

0312 419 53 56

0312 419 53 57

Mordoğan Şantiye

:

0533 510 06 21

0506 265 63 34

 

  
1423 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret381277
HAVA DURUMU