• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

S.S KAMUKENT ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

HOŞ GELDİNİZ

ÇED İŞLEMİNİN KALKMASI VE ALT YAPI FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME.

     Sayın Üyelerimiz,

   14 Mart 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Ildır – Karaburun Körfezi Koruma altına alınmıştır. Yönetim Kurulumuz o günden sonra gerekli hazırlıkları yapmış, istenilen evrakları teslim etmiş, bazılarını Karaburun Belediyesi’ne onaylatarak Bakanlığın ilgili birimine teslim etmiştir.

   İlgili birim istenilen proje ve evrakları komisyonda görüşmüş, onaylamış ve Tabiat Varlıkları Genel Müdürü’nün onayı ile Kamukent Kooperatifinin üzerinden çevre Koruma işleminin kalkması için Bakanlık onayına sunmuştur. Şuan son imza olan, Bakan imzasını beklemekteyiz. Kısa bir sürede de çıkacağına inanıyoruz. Şunu da bilmenizi isteriz. Bu Çevre korumanın kalkma işi bütün alan içinde sadece Kooperatifimiz tarafından gerçekleştirilecektir. Bu da bu yönetimin başarısıdır.

  Alanımıza 6 adet trafo Elektrik Kurumu tarafından konmuş, ara bağlantılar tamamlanmıştır. Bu arada güzergâh üzerine aydınlatma direkleri ve basklar konmuştur. Kalan kısmın tamamlanması ve işletmeye alınması için, Elektrik Kurumuna gerekli başvuru yapılmış, işlemler devam etmektedir.

   Bu arada aydınlatma direklerinin dikilebilmesi için gerekli olan tretuvar ve yol kodu alınmış ve 1500 metre tretuvar taşları döşenmiştir. Bu yolların dolgusunun yapımına başlanacak 2020 yılı içinde gerekli düzenleme yapılacaktır.

   Belediye’ye iskân Ruhsatı için başvuru yapılmıştır. Mordoğan’ın arıtma tesisi ihale edilmiş, yapımına başlanmıştır. Bu tesis bitinceye kadar kullanılmak üzere projesi Belediyece onaylanan fosseptik yaptırılmıştır. Kanalizasyonumuz şuan bu fosseptiğe bağlıdır. Mordoğan arıtma tesisi bitince kanalizasyonumuz buraya bağlanacaktır.  

   Şehir suyunun bağlanması için Belediyeye gerekli başvuru yapılmıştır.

   Sayın Üyemiz,

   Alanımız 1500 dönümdür. Bu kadar alanda yapılan hizmetleri takdirinize bırakıyoruz. Bazı işleri kurumlara bedelsiz yaptırmaya çalışıyoruz. Bu kooperatifimizin bir an önce kalkınması için  elzemdir.

  Konutlarını yapan veya inşaatları devam eden üyelerimize verdiğimiz hizmet devam etmektedir. Su – Elektrik ve ulaşım sorunlarını çözüyoruz ve ortaya çıkan aksaklıkları gideriyoruz.

   2020 yılı Kooperatifimizin hamle yılı olacaktır. Dedikodulara kulak vermiyoruz. Üyeler, arasında olumsuz laflar dolaştıran, saygısızca yalan bilgiler üretenler kendi yalanları içinde yok olacaklardır. En doğru bilgiyi bizden alabilirsiniz.

  Bu vesile ile 2020 yılınızı kutluyor sağlıklar ve mutluluklar diliyor, Yeni yılın Kooperatifimize hayırlar getirmesi dileği ile saygılar sunuyoruz.

   Yönetim Kurulu
  
2735 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam215
Toplam Ziyaret516326
HAVA DURUMU