• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

S.S KAMUKENT ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

HOŞ GELDİNİZ

TİCARET ALANIMIZIN VERİLMESİ VE ÇALIŞMALAR HAKKINDA
   

   
   Ticaret Merkezimizle ilgili 2017 Genel Kurulumuzda “yap –  işlet – devret modeli          “ ile buraların verilmesi karar altına alınmıştı. Yönetim kurulunun bu tarihten sonra alanımızın bir an önce değer kazanması ve konut yapımının hızlanması için karar doğrultusunda çalışmalara başlamış,  gazetelere ilan vermiş, Belediye hoparlöründe aralıklı olarak anons yaptırmış ve ilgileneceklerini düşündüğümüz kuruluşlarla görüşmeler yapılmıştır. Ancak hiçbir talipli çıkmadığı gibi ilgilenen de olmamıştır.

   2018 yılında yapılan Genel Kurulumuzda yine Ticaret alanlarıyla ilgili karar tekrar alınmış ve yönetim kurulumuz karar doğrultusunda çalışmalara başlamıştır. Birçok firma ile de yüz yüze temasa geçilmiş, durum anlatılmış teklif vermeleri istenmiştir. Ayrıca ilgi duyacaklarını düşündüğümüz firmalarda davet edilmiş, internet sayfamızda üyelere duyuru yapılarak, tanıdıkları varsa teklif vermelerinin sağlanması istenmiştir. Bize teklif veren dört firma ile görüşmeler yapılmış, gerek işlevsel ve gerekse estetik olarak hazırladığı projesi beğenilen yapılan incelemede maddi gücümüzün varlığı da tespit edilen aynı zamanda üyemiz olan ve yakınları ile birlikte yirmiye yakın üyeliği bulunan firmanın teklifi uygun bulunarak, yönetimimiz bu firmaya işin verilmesini karar altına almıştır. Kısa sürede bazı kısımlar yapılarak hizmete sunulacaktır. Amacımız, buranın biran evvel tamamlanması ve hayata geçmesidir.

   47 yıllık kooperatifte şuanda oturanların konut sayısı 170 civarındadır. 2300 konutluk yerin tamamlanması bu hızla devam ederse seneler alacaktır. Bu Ticaret alanları yapılırsa inşaat yapımının hızlanacağı, alanımızın değer kazanacağını düşünmekteyiz.

   Bilindiği gibi 2019 yılı Mart ayında Karaburun Ildır Körfezi Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Koruma altına alınmış, hiçbir faaliyete bu bölgede izin verilmemiştir. İşlemin durması üzerine yönetimimiz çalışmalara başlamış, hazırladığı istenilen belgeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na vererek bu bölgede hiçbir yerde koruma kalkmadan sadece, Kamukent’te korumayı kaldırmıştır.

   Bu küçümsenecek bir iş değildir. Bir başarı örneğidir ve bölgedeki diğer kooperatiflere de örnek olmuştur. Mart ayında koruma kalkmış inşaatlar başlanmıştır. Bu arada otopark geçen 3,5 katlı yerlerde otoparkın depo ve ısıtma alanı olarak geçmesi ve yine pergola yapımının gerçekleşmesi için proje çizilmiş ve uzun süren çalışmalar sonrası Belediye Meclisinden geçirilerek onaylattırılmış ve otoparklar depo ve ısıtma alanı olarak onaylanmıştır. Pergola yapımı da onaylanarak hayata geçirilmiştir. İki adet su kuyusu açtırılarak yerleşim yerlerinin ihtiyacı karşılanmıştır. Ayrıca şehir suyunun bağlanması için gerekli çalışmalar tamamlanmıştır. Yine iskele yapımı için gerekli izin çıkarılmış son aşamaya gelinmiştir. Pandemi nedeniyle bazı çalışmalar aksamıştır. Yönetimimiz bazı işlerin Belediyece yapılması için çalışmalar yapmaktadır. Su şebekesinin ıslahı, yollara asfalt atılması gibi.  

   Yaptığımız çalışmalar sonucunda alanımız değer kazanmış, şuan arsa fiyatları geçen yıla göre en az %30 değer kazanmıştır. Ayrıca Mordoğan’ın arıtma tesisi tamamlanana kadar bir portatif arıtma tesisi yapılacaktır.  

   Kısaca yapılanlardan söz ettik. Bunlar bu yönetimin başarısıdır. Kolay elde edilecek sonuçlar değildir. Hedefimiz iskân ruhsatlarının verilmesini de sağlamaktadır. Basit dedikodularla bizim geçireceğimiz zaman yoktur. Yılların kooperatifini kimse engellemeye kalkmasın yarınlar bizim olacaktır.  

   Saygılarımızla...
YÖNETİM KURULU

 
  
2665 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret575117
HAVA DURUMU