• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

S.S KAMUKENT ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

HOŞ GELDİNİZ

OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI İPTALİ VE YAPILAN FAALİYETLER HAKKINDA AÇIKLAMALAR.
           

 
   SAYIN ÜYEMİZ,
  Pandemi nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 31 Temmuz 2020 sonuna kadar Genel Kurulların yapımı yasaklanmıştı. Bu nedenle 2019 yılı Mali Genel kurulumuzu yapamamıştık. Korona virüsünün salgın hale geçmesi nedeniyle 17.08.2020 tarih 2020/68 sayılı Ankara Valiliği verdiği bir kararla 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı olanların, sosyal faaliyetler gibi topluca bulunulan alanlara girmelerinin yasaklanmasına karar verilmiş, bütün bunlara rağmen yasa gereği Genel Kurulun yapılması gerektiğinden karar alarak 2019 yılı Mali Genel kurulumuzu yapmaya karar verdik. Sizlere Genel Kurul davet yazısını, Gündem, çalışma raporu. 2019 yılı bilançosu, Gelir – Gider tablosu ile birlikte taahhütlü mektupla gönderdik. Bildirimimizden bir müddet sonra İç İşleri Bakanlığı’nın Genelgesi ile kooperatiflerin bütün faaliyetleri 01.12.2020 tarihine kadar ertelendi. Buna aykırı davrananlara ağır para cezası ve Türk Ceza Kanununun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemler yapılacağından üzülerek anılan tarihte Genel Kurulu yapamayacağımızı bilgilerinize iletiyoruz. Yapılacak bir değişiklik olursa tekrar sizlere bildirilecektir.

  Sayın üyelerimiz,
  Bu arada sizlere bazı konularda bilgi vermek istiyoruz. Daha öncede bildirdiğimiz gibi, Yönetim olarak 2019 yılı Mart ayında Cumhurbaşkanlığı kanun hükmünde kararnamesi ile koruma altına alınan ve hiçbir işlem yapılamayan kooperatifimizi, koruma alanı dışına çıkarmak için büyük bir uğraşıya girdik. Bunu başararak 2020 yılı Mart ayında alanımızdan korumayı kaldırdık. Bu azımsanamayacak bir başarıdır. Halen, Karaburun alanında koruma kalkmayan birçok yer vardır. Alanımız koruma alanı dışına çıkınca, 2019 yılında 90,000 TL’ye ve 135,000 TL’ye satılan arsaların fiyatları büyük ölçüde artmıştır. Bu yönetimimizin başarısı olduğunu takdir edersiniz.

  Sayın üyelerimiz;
 2019 yılında Gediz Elektriğe alanımızın elektrik şebekesinin yapımını başlattık, Gediz Elektrik, beş adet trafo 55 adet baks, 155 adet aydınlatma direği dikerek hizmete sunmuştur. Artık kalan kısımlarda peyder pey yapılacaktır.

  Sahilimize iskele yapımı kararı da Bakanlıktan çıkarılmıştır. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde son işlemlerde yapılmaktadır.

  Bunun dışında yeni ara yollar açılmış, dolgusu yapılmış, saha içi 1600 metre yol ıslah edilmiştir. Ayrıca, şuanda oturanların ihtiyacını karşılamak için, 30 adet pano yaptırılmış, panolar arası 3000 metrede elektrik kablosu döşenmiştir. Elektrik tesisatında meydana gelen çok sayıda arızada giderilmiştir.

  Alanımızda 48 km yol var bunun yapımı için bugünkü fiyatla 26,000.000 (yirmi altı milyon ) TL para gerekiyor. Topladığımız 100 TL ile bunların yapımı mümkün değil. O nedenle ana yolları ve su şebekesini Anakent Belediyesi’ne devretmeye çalışıyoruz. Yine Mordoğan’ın arıtma tesisi yapılıncaya kadar ihtiyacı karşılayacak bir fosseptiğin yapımına başlıyoruz.

   Sayın üyemiz;
  Biz yönetime geldiğimizde burası tarla idi. Bugün bu noktaya nasıl geldiğimizi, üyelerimizin birçoğu çok iyi bilir. Buraya sahip çıkalım. Ticaret alanlarımız yap – işlet -  devret formülü ile sizden aldığımız yetki ile bir firmaya verdik. Bu tamamlanınca çevrenin en etkin ve aranan yeri olacağız.

   Sayın üyemiz,
 Kooperatife zarar veren bazı üyeler var. Su yetişmediği için kuyu açtırıyoruz. Şikâyet ediyorlar. Yapılan kış bahçelerini, pergoleleri şikâyet ediyorlar. Otopark yerini şikâyet ediyorlar. Onlar şikâyet etti, biz proje tadilatı yaptırıp Karaburun Belediye Meclisinden geçirerek ortaklarımızın mağduriyetini gidermiş olduk.

  Bizi en çok üzen, Mordoğan’ın kanalizasyon işini yapan taşeron, kooperatifimiz alanında kompresör kurarak alanımızdaki bütün toprak yığınlarını ve taşları toplayarak, kıracak hazırlayacağı stabilizeden 300 kamyon bedelsiz olarak yollarımıza dökerek düzeltecekti. Artanı da götürecekti.  Tesis kurulduğu gün şikâyet edildi. Bir milyonluk iş, bedelsiz yapılmış olacaktı. Ancak, tesisi sökmek zorunda kaldı.  Artık bu kişileri tanıyalım. Yönetimi zora sokacağız diye kooperatife zarar veriyorlar. Bizi yıldıramazlar ama yazıktır. Bütün üyelerimizin dikkatli olmaları ve bilinçli bir şekilde yapılanları takip etmelidir. Bir ton demir, bir torba çimentonun, bir metre kare yol yapımının, patlayan suyun tamirinin kaça mal olduğunu, bir metre elektrik kablosunun fiyatını, bilmeyenlerin laf söylemeye hakkı yoktur. Bunu sadece %90’ı iyi niyetli ve bilinçli olan üyelerimizin bilgisi olsun diye iletiyoruz.

  Birlikte dayanışma ile güzel işler yapacağız.
  Sağlıcakla kalın Saygılarımızla.
 

 
                  
      
 
 
 
 
 
 
 
  
2023 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam97
Toplam Ziyaret499289
HAVA DURUMU