• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

S.S KAMUKENT ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

HOŞ GELDİNİZ

TURİZM VE TİCARET MERKEZLERİMİZ HAKKINDA DUYURU VE ÜÇ BOYUTLU GÖRÜNTÜLER

 

 

     Sayın Ortaklarımız,

   Kooperatifimizin 2018 yılına ait 2019 yılında yapmış olduğumuz olağan genel kurul toplantısı sonucu genel kurulumuzca kooperatifimize ait ana gayrimenkul (arsa) de bulunan ve 1/5000 ölçekli nazım imar planında TURİZM, SAĞLIK MERKEZİ ve TİCARET MERKEZLERİ ile ilgili alanlarının uygun bir teklifle YAP-İŞLET DEVRET MODELİ ile bir yüklenici firma ile sözleşme yapılması için yönetim kurulumuz yetkilendirilmiştir.

   Yine 22 OCAK 2022 yılında yapmış olduğumuz 2019,2020 ve 2021 yıllarına ait genel kurul toplantısında ise; 2019 yılında yapılan 2018 yılı olağan genel kurul toplantısında verilen yetkiye istinaden yönetim kurulumuzca yapılan araştırmalar ve alınan tekliflerin değerlendirilmesi sonucunda söz konusu alanların planlanan amaçlar doğrultusunda yüklenici firmalarla sözleşme imzalama yetkisi olağan genel kuruluna sunulmuş olup OYBİRLİĞİ ile kabul edilmiştir.

   Bu karara istinaden yüklenici firmalarla şu şekilde sözleşmeler yapılmıştır.

  1-Ticaret merkezi için EZEL İNŞAAT TURİZM SAN. TİC LTD.ŞTİ İle 35 yıl işletme süresi ile işletmesine ve süre sonunda YAPILAN İMALATLAR VE TESİSLER İLE BİRLİKTE YÜKLENİCİ FİRMA HİÇ BİR HAK TALEP ETMEDEN KOOPERATİFİMİZE DEVREDECEKTİR.

   2-Turizm ve Sağlık merkezi için Mordoğan Yatırım Sağlık ve İnş. A.Ş  ile 35 yıl işletme süresi  ile işletmesine ve süre sonunda  YAPILAN İMALATLAR VE TESİSLER İLE BİRLİKTE YÜKLENİCİ FİRMA HİÇ BİR HAK TALEP ETMEDEN KOOPERATİFİMİZE  DEVREDECEKTİR.

  Ayrıca yapılan sözleşmeyle ortaklarımızın menfaati göz önünde bulundurularak;

  a-Sağlık hizmetlerinden sosyal güvencesi olan ortaklarımız ücretsiz olarak faydalanacaklardır. Sosyal güvencesi olmayan ortaklar ise tüm hizmetlerden %25 indirimli faydalanacaklardır.

    b-Yapılan sözleşme gereğince yüklenici tarafından yapılacak olan sağlık merkezinde en az 5 yatak 1 ambulans 1 uzman doktor ve 2 sağlık personeli sürekli bulundurulacaktır.

  Yukarıda izah ettiğimiz gibi yapılan sözleşmeler YAP İŞLET DEVRET MODELİ ESAS ALINARAK YAPILMIŞ OLUP MÜLKİYETİ KOOPERATİFİMİZE AİT OLARAK MUHAFAZA EDİLMİŞ VE HER HANGİ BİR ŞEKİLDE SATIŞ SÖZKONUSU DEĞİLDİR.

 

TÜM ORTAKLARIMIZA SAĞLIK VE ESENLİKLER DİLERİZ.

YÖNETİM KURULU

  
1292 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam120
Toplam Ziyaret594039
HAVA DURUMU