• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

S.S KAMUKENT ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

HOŞ GELDİNİZ

YÖNETİM KURULUMUZUN 11 EKİM 2022 TARİHLİ BİLGİLENDİRMESİ.

 

 

  SAYIN ÜYEMİZ,

 

  Yönetim kurulumuzun Ocak 2022 tarihinde yapılan, Genel Kurulundan bugüne kadar yaptığımız çalışmalar hakkında sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

 

 1. 2019-2020-2021 yılları ve son olarak 22 Ocak 2022 tarihinde yaptığımız Genel Kurullarda sizlerden aldığımız yetkiye dayanarak kooperatifimizin ana gayrimenkullerindeki Ticaret Merkezi, Turizm ve Sağlık Merkezi ile ilgili çalışmalar Kooperatifimizin Web sitesinde ayrıntılı olarak izahatı yapıldığı gibi, YAP – İŞLET – DEVRET modeli ile verilmiş, proje çalışmaları başlamıştır.

 

 2. Alanımızın elektrik şebekesinin yapımı, Gediz Elektrik tarafından ihale edilmiştir. Yapımına kısa sürede başlanacaktır. Şu anda Kooperatifimize ayda 300.000 TL(üç yüz bin TL) elektrik parası gelmektedir. Bunun 100.000 TL’si su ihtiyacınızı gidermek için çalışan 6 kuyunun elektrik bedelidir. Oturan, inşaatını yapan, elektrik kullanan üyelerimizin süzme saat takarak kullandıkları elektrik bedelini ödemeleri istenmiştir. Saat takmayan veya bedelini ödemeyen üyelerin elektriği kesilecektir. Üyelerimizin bu konuda daha duyarlı olmalarını istemekteyiz.

 

  3. Kooperatifimizin su ihtiyacı, kooperatifimiz sahası içinde sondaj yapılarak açılan 6 adet su kuyusuyla sağlanmaktadır. Ortaklarımızın, özellikle yaz aylarında su tüketimi artmaktadır. Bahçe sulaması ve havuz yapan ortaklarımızın gelişi güzel su kullanması sonucu yaz aylarında zaman zaman su ihtiyacının karşılanmasında aksaklıklar olmaktadır. Ortaklarımızdan su kullananların su saati takmaları istenmiştir. Su saati takan ortaklarımızdan sadece su saatindeki göstergeye göre su bedeli alınacaktır. Su saati takmayan ortaklardan su kuyularında kullanılan elektrik bedelleri hisselerine düşen miktar üzerinden tahsil edilecektir. Mordoğan’a gelen suyun yetersiz olduğu gerekçesi ile şehir suyu kooperatifimize bağlanmamıştır. Son olarak bu ay içinde Büyükşehir Belediyesi ile görüşmemiz sonucu şehir suyunun bağlanması kabul edilmiştir. Titizlikle takibini yaparak bu sorunu halletmeye çalışacağız.

 

  4. Kooperatifimiz kanalizasyon alt yapısı kooperatifimiz tarafından yapılmış olup atık pis suların geçici olarak fosseptik çukurunda toplanması sağlanmıştır. Fosseptik çukurunda elemanlarımızca sık kontroller yapılarak fosseptik çukurunun doluluk seviyesine göre, periyotlar halinde vidanjörle deşarj edilerek çevreye zarar vermesi engellenmiştir. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesinin Mordoğan da yapmış olduğu ve faaliyete koyduğu atık su arıtma tesisinin hizmete girmesiyle gerekli çalışmalar yapılarak kooperatifimiz kanalizasyon hattının da Mordoğan atık su arıtma tesisine bağlanması için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile temas sağlanarak, bir an önce Atık Su Arıtma Tesisine bağlanması konusunda söz alınmıştır. Projesi bitmiş ihale aşamasındadır. Yine bu konuda Yönetimimizce titizlikle takip edilmektedir.

 

  5. Yaptığımız görüşmelerde doğalgaz şebekesinin, Çeşme yolundan Karaburun dönüş yoluna kadar getirildiği öğrenilmiştir. Buradan Mordoğan’a kadar getirilmesi konusunda talebimiz olmuş ve ilgili birimce çalışmalar başlamıştır. Bu işlem yapıldığında kooperatifimiz alanına da doğalgaz verilecektir.

 

  6. Gerek su tesisatı, gerekse kanalizasyon şebekesi çok önceden yapıldığından sıkça arızalar olmakta, bu arızalarda kooperatifimizce giderilmekte ve bazen de kısa da olsa yenilenmektedir. Bu da bugün ki fiyat artışlarıyla büyük bedellere mal olmaktadır. Ayrıca, yağmurdan ve kazılardan dolayı yollarımız bozulmakta bu arızalarda giderilmektedir. Elektrik döşendikten sonra, yolların asfaltlanması için Büyükşehir Belediyesi ile gerekli temas ve çalışmalar yapılacaktır. Sahilimize giden yol parke taş ile yapılmıştır. Sadece bunun bedeli 1.000.000 TL (Bir Milyon TL) olmuştur.

  Sayın Üyemiz,

 Bu yönetim burayı tarla halinde teslim almış, bu günkü duruma getirmiştir. Eğer bugün arsalarımız ve evlerimiz belirli bir fiyata gelmişse buda bizim çalışmalarımızın sonucudur. Yapılacak olan elektrik şebekesi, kanalizasyon bağlantısı ve yollarımızın asfaltlanmasının bedeli 70- 80 milyondur. Topladığımız para personel, elektrik ve arızaların giderilmesine ancak yetmektedir. Bu işleri yaptırabilmek için hangi kapıları dolaştık ve kapılarda bekledik, kimlerle görüştük ve aracı bulduk, nelere katlandık bunu takdirlerinize bırakıyoruz.

 Sizden tek istediğimiz dedikodu yapmakla görevli olanlara inanmayın, öğrenmek istediğinizi bizden sorun, biliniz ki her şeye açığız. Burayı yaşanır bir hale getirmek için bütün gücümüzle çalışıp, size teslim edeceğiz.

 

SAĞLICAKLA KALIN, GÜZEL GÜNLERDE GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE

 

YÖNETİM KURULU

 

 

 

 

 

 

 

 

  
1564 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam108
Toplam Ziyaret594027
HAVA DURUMU