• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

S.S KAMUKENT ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

HOŞ GELDİNİZ

İZSU GENEL MÜDÜRÜ VE PERSONELİ İLE YAPILAN GÖRÜŞMELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME.

     

 

     Değerli Kamukent Sakinleri;

  Dün ve bugün Kamukent ofisimizde Yönetim Kurulu olarak yaptığımız büyük uğraşlar, uzun süren görüşmeler, verilen ciddi emek ve koşuşturmalar sonucunda İZSU Genel Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanları, Belediye Başkan Yardımcısı, Çeşitli Kurum Müdürleri ile kooperatifimiz için çok yararlı görüşmeler yapılmış, kurum bürokratlarının yaptığı birçok engellemelere, önümüze konulan zorluklara, müeyyidelere, ayak diretmelerine rağmen hem yönetim olarak yaptığımız ön hazırlıklar, yapılan görüşmeler, hazırlanan belgeler, alınan izinler ayrıca İZSU Genel Müdürümüzün de olumlu, pozitif, iş bitirici yaklaşımıyla geleceğimize değer katacak birçok güzel uygulama çok kısa zamanda hayata geçiyor olacaktır. Buradan İZSU Genel Müdürümüze de bu samimi ve çözüm odaklı yaklaşımından dolayı teşekkür ediyoruz.

     Öncelikle Gediz elektrik hafta başı itibariyle tüm sahamıza Bask ve direklerin montajına başlıyor ve 2,3 ay gibi bir sürede bitirmeyi hedefliyor. Bu demek oluyor ki 2023 yılı itibariyle artık tüm üyelerimiz Gediz elektrikten bireysel aboneliklerini alabileceklerdir. Hemen akabinde sahamızda bulunan kooperatifimize ait tüm elektrik panolarını da kaldırıyor olacağız. Bu sayede kooperatif bütçesi için büyük yük olan elektrik faturalarından kurtulmuş oluyoruz.  

   İZSU Genel Müdüründen tüm üyelerimizin Bireysel İZSU aboneliği yapabilmesi yönünde sözünü aldık. Bu da demek oluyor ki artık sahamızda su yetersizliği ve beraberinde yaşadığımız kesinti problemlerini de 2023 yılından itibaren yaşamıyor olacağız. Ayrıca İskân sürecinde en önemli sorunumuz olarak önümüzde duran atık su (kanalizasyonun şehir şebekesine bağlanması) sorunumuzu da çözüyoruz. Bu süreçte sahamızın kanalizasyon hattının şehir şebekesine bağlantısının yapılmasını da İZSU ile sağlıyor olacağız.

    Tüm bu güzel gelişmeler sonucunda, Su saatleri ile ilgili daha önce yönetim kurulunca yapılan duyuruda 1 Aralık tarihinden itibaren tüm yapılarda (inşaat aşamasında olan ve tamamlanan) su saati kontrollerinin ve tespitlerinin yapılacağı su sayacı taktıran üyelerin saat okumalarının gerçekleştirilerek tüketilen su miktarı kadar ücretlendirme yapılması, herhangi bir tüketim yok ise ücretlendirme yapılmaması, su sayacı taktırmayan üyelerden de her ay 500 TL ücretlendirme yapılması yönünde alınan kararın tebliği yapılmıştı.

   Ancak bugün gerçekleşen olumlu görüşmeler sonucunda  İZSU tarafından sahamıza su verileceği, bunun için tüm üyelerin İZSU aboneliği başvurularının alınacağı, bu sayede çok kısa zamanda üyelerin İZSU dan doğrudan hizmet alacağı bir uygulamaya geçilecektir. Aboneliklerle beraber su sayaçları doğrudan İZSU tarafından takılıyor olacaktır.  İZSU tarafından su bağlanıncaya kadar yönetim olarak İZSU aboneliğine geçiş sürecinde üyelerimize su sayacı taktırması konusunda zorunlu bir uygulama yapmadan süreci yürütmek istiyoruz. Bu süreçte isteyen üyelerimiz 1 Aralık tarihine kadar su sayacı taktırıp (zorunlu değil) su tüketimi yapmadığı sürece üyeye su üretimi sırasında kullanılan elektrik tüketimine bağlı bir faturalandırma yapılmaması, su kullanan sayaç taktırmamış üyelere de mevcut su üretimine bağlı tüketilen elektrik ücretinin üyelere eşit miktarda pay edilmesi ile bir fiyatlandırma yapılması planlanmaktadır. Yani saat taktırmayan üyeler için son iki aydır uyguladığımız güncel uygulama devam edecektir. Ayrıca herhangi bir cezai işlem olmayacaktır.

   Abonelik için üyelerimiz, Karaburun Belediyesinden alacakları numarataj belgesinin fotokopisini, evleri için yaptırdıkları DASK belgesinin fotokopisini, kimlik fotokopisini, Yapı Ruhsatı Fotokopisini (üye daha önce kooperatiften aslını almamışsa kooperatifte aslı var üye kooperatife başvurduğunda aslı veya fotokopisi verilecektir) bu dört belgeyi hazırlayıp kooperatife teslim edecek. Bizde bu evrakları hızlıca Karaburun İZSU’ ya ulaştırarak abonelik işlemlerini başlatıyor olacağız.

   Üyelerimizin yönetime yardımcı olmalarını dileriz.

   Saygılarımızla.

GÖRÜŞMELERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

 

  
1040 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret589473
HAVA DURUMU