• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

S.S KAMUKENT ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

HOŞ GELDİNİZ

29 NİSAN 2023 TARİHİNDE YAPILMIŞ OLAN MALİ GENEL KURUL HAKKINDA EK AÇIKLAMA.

 

    SAYIN ÜYEMİZ,

     29 Nisan 2023 tarihinde yapılan olağan Mali Genel Kurulumuza katılan üyelerimize ve vekâlet göndererek çoğunluğun sağlanmasını sağlayan üyelerimize teşekkür ederiz. Kısaca şunu da belirtmek isteriz ki Genel Kurullarımıza katılan üye sayısı az olmakta bu da bizleri üzmektedir. Üyelerimizin kooperatif Genel Kuruluna katılmalarını yürekten istiyoruz.

    Sayın üyelerimiz, Genel Kurulumuzda belirtildiği gibi elektrik şebekesinin yapımı son 2 trafonun konması ile tamamlanmıştır. Artık bütün elektrik kullanan üyelerimiz Gediz Elektriğe abone olacaktır. Çünkü kısa bir süre sonra kooperatifimizin trafosundaki elektrik kesilecektir.

   Alanımızdaki su kuyularından alınan su yaz aylarında yetmediğinden mutlaka şehir suyunun bağlanması gerekmektedir. Bu konuda yaptığımız çalışmalar sonunda İzmir Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmaya varılmıştır. Belediye alanımızdan ana şebekeye kadar olan mesafenin açılmasını, su bağlantısının yapılarak üzerinin kapatılmasını ve bütün rögarların temizlenmesini ve şebekenin kullanılabilir bir halde teslim edilmesini istemiştir. Ayrıca mevcut su kuyularının bakımı ve onarımı yapılarak işler halde devrini talep etmiştir.  Yine mevcut kanalizasyonumuzun Mordoğan Arıtma Tesisine bağlanması için projeler yapılarak onanmış ve işler ihale safhasına getirilmiştir. Bunun içinde kanalizasyon şebekesine ait rögarların temizlenmesi kapaklarının konması ve çalışır bir şekilde şebekenin teslimi istenmiştir. Ayrıca Gediz Elektrik yapmış olduğu imalatlarda diktiği 635 adet aydınlatma direği ile 350 adet baskların geçtiği yerlerin tretuvarların yapılmasını ve bu nedenle de mevcut yerlerin yol kotuna getirilerek dolgu yapılması, sıkıştırılması ve bordür taşlarının döşenmesi gerekmektedir.

   Sayın üyemiz, bütün bu işlerin yapımı için gerekli bütçe Genel Kurulun görüşüne sunulmuş, yapılan görüşmeler sonunda yönetimin sunduğu bütçeden üyelerimiz kesinti yaparak aylık aidatların Mayıs ayı dahil gelecek Genel Kurula kadar aylık 400 TL  ( dört yüz TL) olmasına, ayrıca Haziran ayında 400 TL ve Temmuz ayında da 400 TL olmak üzere iki adet ek ödeme yapılmasına karar verilmiştir. Yukarıda saydığımız işlerin yapılabilmesi, su bağlantısı ve Arıtmaya Kanalizasyonumuzun bağlanması işinin sekteye uğramaması için aidatların ve ara ödemelerin gününde ödenmesini önemle rica ederiz. Bu noktaya gelen işler yapılmadığı takdirde kooperatifimiz altından kalkamayacağı bir zarara uğrayacaktır.

    Sayın üyemiz, önceki Genel Kurulda alınan karar gereği Turizm alanımızın Yap- İşlet – Devret modeli ile verilmesi karar altına alınmıştı. Bu karar doğrultusunda Turizm Alanımız 35 yıl süre ile Yap- İşlet – Devret modeli ile bir firmaya verildi. Ancak, birçok üyemiz 5 yıl inşaat süresi olmak üzere 40 yıl beklediğimizde bu inşaatların yıpranacağı, kooperatifin 40 yıl hiçbir gelir elde edemeyip büyük bir gelir kaybına uğrayacağımız düşüncesi ile bu alanın yapımı işinin kat karşılığına çevrilmesinin doğru olacağı önerisinde bulunmuşlardır. Bunun üzerine bu alanla ilgili bağımsız bir kurula fizibilite raporu hazırlatılmış ayrıca, yönetim olarak çevrede araştırma yapılmış, bilgi alınmış elde edilen sonuçlar Genel Kurulun bilgisine sunulmuştur.  Yapılan görüşmeler sonunda Yap – İşlet – Devret modelinin kat karşılığına çevrilmesi kabul edilmiştir. Bu konuda titiz bir çalışma yaparak kooperatif çıkarlarını koruyup bir sonuca varacağız. Sonuç ayrıca üyelere bildirilecektir.

   Alanımızda devamlı kazı yapılması ve mevcut şebekelerin bozulmaması için su basmanlarının birlikte yapılması istenmiştir. Bu konuda yapacağımız çalışmaları ayrıca bildireceğiz. Tapusunu almayan üyelerimizin bir an önce tapularını almalarını ve inşaatlarını yapmayan üyelerimizin bir an önce inşaatlarını yapmalarını bu konuda kooperatif yönetimi ile bilgi alışverişinde bulunmalarını ve gereğini yapmalarını önemle rica ediyoruz.

    Sayın üyemiz,

   El birliği ile artık bütün acil sorunlarımızı aşıp, ondan sonrada bu kooperatifi site yönetimine kavuşturmak için çalışacağız, ilgilerinizi bekliyor, sağlık ve mutluluklar diliyoruz.

 

      

  
1270 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret589474
HAVA DURUMU