• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

S.S KAMUKENT ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

HOŞ GELDİNİZ

29 NİSAN 2023 TARİHİNDE YAPILAN OLAĞAN GENEL KURULDAN SONRA YAPILAN İŞLER KONUSUNDA BİLGİLENDİRME

 

     Sayın üyemiz,

    29 Nisan 2023 tarihinde yaptığımız 2022 yılı olağan Genel Kurulundan sonra yapılan işler konusunda sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.

   Bilindiği gibi Kooperatifimize daha önce Gediz Elektrik tarafından 6 adet trafo yerleştirilmiş ayrıca Mordoğan ana trafomuzdan 2500 metre hat çekilerek alanımıza konulan trafoya bağlantı yapılarak elektrik getirilmiştir.

   Kooperatifimizin yaşanır bir hale gelebilmesi için şehir suyunun bağlanması, elektrik şebekesinin yapılması ve kanalizasyon şebekesinin Mordoğan Arıtma Tesisine bağlanması yönetim kurulumuzun öncelikli işi olarak ele alındı.

   Bu konuda çok büyük ve uzun çabalarımız sonucu neticeye ulaştık.  Gediz elektrik 2023 yılı birim fiyatları ile 49.000.000,00 TL( kırk dokuz milyon ) TL ödenek ile ihalesi yapılmış, daha sonra kalan kısmı içinde gerekli çalışmalar yapılıp alınan ödeneklerle 635 adet aydınlatma elektrik direği ile 350 adet baks konularak aydınlatma tamamlamıştır. Ayrıca, Bakslardan üyelerimiz abonelik işlemlerini yaptırmaya başlamış olup, halen 620 Aile elektrik aboneliği almıştır. 320 Ailede müracaat safhasındadır. Sahamızdaki elektriğin tamamı Gediz Elektriğe devredilmiştir. Sahada bulunan elektrik panolarımız ile döşenen kablolarımız iptal edilmiş olup, sahadan toplanmıştır. Sadece Kooperatifimiz şantiyesinin abonelik bedeli ile devri yapılamayan su pompalarının elektriğini ödemekteyiz. Abone olmayan üyelerimizin inşaatta olsa abonelik almaları için Gediz elektriğe müracaat etmelerini rica ederiz.

  Büyükşehir Belediyesi ile yapılan görüşmeler ve çalışmalar sonunda şehir suyu getirilmiş ve su şebekemize bağlanmıştır.

  Büyükşehir Belediyesi kanalizasyon ve su teşkilatının yeniden elden geçirilerek Belediye’ye devrini yapılmasını istemiştir. Bu nedenle bütün kanalizasyon ve su şebekemiz yeniden elden geçirilmiştir. Bu da kooperatifimize büyük bedellere mal olmuştur.

  Yağmurlardan dolayı meydana gelen seller ile yapılan inşaatların temellerinin kazısı nedeniyle bozulan saha içi yolların defalarca yapılması, malzeme dökülmesi, makine ile düzeltilerek silindir ile sıkıştırılması işlemleri yapılarak yolların yapımı gerçekleştirilmiştir. Özellikle inşaatlarını yapmakta olan üyelerimiz yolların bozulmasına sebep olmakta su ve elektrik hatlarına da zarar vermektedirler. Ortaya çıkan arızalar kooperatifimizce giderilmektedir. Buda büyük maddi külfet çıkarmaktadır. Bu nedenle üyelerimizin bir an önce inşaatlarına başlamaları ve en azından su basmanlarını yapmalarını talep ediyoruz. Ancak bundan sonra yolların tamamı taş kaplama veya asfalt yapılması mümkün olacaktır.

  Bu yıl içinde yeşil alanlarımıza, parklar ve çevre peyzajına ağırlık verilerek saha içi güzelleştirme çalışmalarına devam edilecektir. Kalan su kuyularının İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce istendiği gibi inkişafının yapılması çalışır durumda teslim edilmiştir. Kalanlar içinde aynı işlemler yapılacaktır.

  Bu yıl içinde de fosseptiklerin temizliği sağlanmış vidanjör ile Karaburun Arıtma tesissine nakli için ayda ortalama 15000,00 TL (on beş bin TL)  ödenmektedir.  

  Su şebekesinde meydana gelen arızalar İZSU ile giderilmiştir. Gerekli malzemeler İZSU veya kooperatifimizce temin edilmiştir.  

  Kooperatifimizin 2023 yılı sonu itibariyle çıkarılan bilanço ve gelir gider tablosu yazımız ekinde gönderilmiştir. 2023 yılı sonu itibariyle çıkarılacak olan bilanço Genel kurulda sunulacaktır.

  Size çalışmalarımız hakkında kısa bilgi verdik. Genel kurulumuzda daha geniş bir bilgi sunacağız. Çalışmalarımız sonucunda alanımızda 620 adet bina tamamlanmıştır. Şu anda arsalarımız ve bitmiş binalar belirli bir bedele ulaşmış ve beklenen fiyatlarında üzerine çıkmıştır. Bu bedeller daha da artacaktır.

   Sayın Üyemiz,

  Genel kurulumuzun yapımı kooperatifimize büyük miktarda külfet getirmektedir. O nedenle de çoğunluğun sağlanması önem kazanıyor. Toplantıyı açabilmemiz için yeterli çoğunluğu bulmamız gerekmektedir. Toplantıya katılamayacak olan üyelerimizin yazımız ekindeki vekâleti doldurarak kooperatif merkezimize göndermelerini önemle rica ediyoruz. Şunu ifade edelim ki lütfen toplantıya bizzat katılın. Tercihimiz sizin toplantıya katılmanız yönündedir.

  Sayın üyemiz,

  Şu bilinsin ki Kooperatifimizin yararı için bütün çalışmaları yapıyoruz. Birlikte burayı yaşanır bir hale getireceğiz.

  Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle saygılar sunuyoruz.

YÖNETİM KURULU

Mail: bilgi@kamukentkoop.com

Merkez ofis CEP tel: 0533 490 31 99

0 312 419 53 56

0 312 419 53 57

 

 

  
162 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret594025
HAVA DURUMU