• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

S.S KAMUKENT ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

HOŞ GELDİNİZ

08 HAZİRAN 2024 TARİHİNDE YAPILMIŞ OLAN MALİ GENEL KURUL HAKKINDA AÇIKLAMA.

 

   SAYIN ÜYEMİZ,

  Kooperatifimizin 2023 yılına ait Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı yapılmak üzere 08.06.2024 tarihinde saat 10:00 ‘da Ankara’da Karayolları Konferans Salonunda yaptık.

  Genel Kurul Toplantısı ile ilgili 2005 ortağa gündemi içeren çağrı ve gelir gider tablosu ile bilançoyu 06.05.2024 tarihinde PTT’den taahhütlü mektupla gönderdik.  Kooperatifimizin Genel kurulunun toplanabilmesi için çoğunluk olan (4/1’i)  502 kişinin Asaleten ve Vekâleten toplantımızda bulunması gereklidir. Toplantıya 86 Asaleten katılım olmuştur. 2005 üyesi olan bir kooperatifte 86 kişinin Genel Kurula katılmış olması kooperatife olan ilginin göstergesidir. Her Genel Kurulda üyelerimizden vekâlet istiyoruz. Çünkü her genel kurul kooperatifimize maddi yük getiriyor. Takdirlerinize sunar, kooperatife sahip çıkmanızı dileriz.

  Biz yönetim olarak gündemde belirtilen konuların tamamına vakıf olduğumuzu ve gerekli hizmeti verdiğimizi iddia ediyoruz. Örneğin su, elektrik ve fosseptiğimizin arıtmaya bağlanması gibi büyük yatırımlar gerçekleşmiş, 1050 rögar tek tek temizletilmiş, 4 km yol dolgusu sıkıştırılması ve onarımı yapılmış, 2,7 km yollara parke taş döşenmiş ve 1,7 km tretuvar taşı döşenmesi sağlanmıştır. Böylece tüm üyelerimizin rahatlıkla evlerine ulaşımını da sağlamaya çalıştık.

  Sahamızda toplam 800 ev bitmiş veya inşaat halinde olup, 675 üyemiz oturmaktadır. Bu üyelerimizin büyük bir bölümü İZSU Genel Müdürlüğü’nden su aboneliğini ve GEDİZ A.Ş. ‘den elektrik aboneliklerini almış, sahamızda su ve elektrik sorunu çözülmüştür.

  Mali konuda alınan kararlarda aidatlar bir dahaki genel kurula kadar Temmuz 2024 tarihi itibariyle aylık tek hisse başına 500 TL (BEŞ YÜZ TÜRK LİRASI ) olmuştur. Aidat borçlarının gecikme faizi aylık %5 olarak kararlaştırılmıştır.

  Tapusunu almayan üyelerimizin tapularını almaları talep edildi. İnşaatlarına başlamayan üyelerimizin kooperatifimizin bir an önce gelişebilmesi ve yapılan alt yapı imalatları ile yolların tekrar bozulmaması için en azından su basmanlarını yapmaları istenmiştir. Bu güne kadar kooperatifçe tapularını almayan üyelerin arsa emlak vergilerinin kendilerinden tahsil edilmesine karar verilmiştir.

  2024 yılı içerisinde saha içindeki periyodik işlerinin yapılması, inşaatı biten Ticaret merkezinin işletmeye açılması, sahilde gerekli hizmetin verilerek bu yaz üyelerimizin denize girmesi ve sahilden istifade etmelerinin sağlanması için gerekli çalışmalar yapılmıştır.  

  Kooperatifimizin son durumunu gösteren çekimler ile fotoğraflar sitemizde yayınlanmıştır. Son durumunu görebilirsiniz. Aynı sayfadan diğer gelişmeleri takip edebilirsiniz.

  AİDATLARINIZI ZAMANINDA ÖDEYİNİZ. Bu dönem yatırımlar için ara ödeme olmadığından, hizmetlerin aksamaması için ödemelerin zamanında yapılması gereklidir.

  Yaklaşan Kurban Bayramınızı Kutlar Sağlık ve esenlikler dileriz.

 

YÖNETİM KURULU...                                                

 

 

 

  
353 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret599873
HAVA DURUMU