• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

S.S KAMUKENT ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

HOŞ GELDİNİZ

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Mesaj panosuna, üye girişi yaparak mesaj yazabilirsiniz.

Burayı tıklayarak üye girişi yapabilirsiniz.
Burayı tıklayarak üye olabilirsiniz.

Yazılan mesajlar

SERVET AYIK (11/11/2021 14:40)
Konu : TEBRİK
Mesaj : Sayın yönetim kurulu üyelerimiz ve çalışma arkadaşları;
Meyve veren ağaç taşlanır. Moralinizi bozmadan çalışmalarınıza devam ediniz.sessiz bir çoğunluk sizlere karşı güzel duygular besliyor ve teşekkür ediyor. toplum olarak maalesef eleştiriyi çok sesli teşekkürü ve memnuniyeti iç sesinden yapıyor. Yolunuz açık olsun işleriniz hepimiz adına kolayınıza gelsin.
VEDAT BARAN (07/01/2020 12:05)
Konu : Tebrik ve bir öneri
Mesaj : Değerli Arkadaşlar,
Sınırlamanın kaldırılması hepimizi mutlu etti.
Gelin elele verelim..bir kooperatif tarzında aylık ödeyerek evlerimizi ortak yapalım..
ONUR DOĞRU (03/09/2019 11:25)
Konu : Ruhsat uzatması ve Su basmanı
Mesaj : Evimizi yapmaya başlamak için, kararnamenin sonucunu beklemekteyiz. Ruhsatamızın uzatması yapıldı, ancak su basmanı olmadığı için bina inşaatına başlayamadık. Konuyla ilgili yönetim kurulunun yapmış olduğu girişimlerin sonucunu bekliyoruz. Tahminen bizim durumumuzda olan üyeler bulunmaktadır. İzlenmesi gereken yolla ilgili bizi bilgilendirebilirmisiniz.
"Yönetim Kurulumuz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiatı Koruma Genel Müdürlüğü nezdinde konuyu titizlikle takip etmektedir.Bu konuda hazırladığımız tüm evraklar ilgili yerlere teslim edilmiştir. Yaptığımız çalışmayla ilgili bilgileri internet sitemize de koyduk, oradan görebilirsiniz."
Yönetim Kurulu
ERCAN YILDIRIM (27/08/2019 13:50)
Konu : Dolandirici mütahitler
Mesaj : Ne yazik ki Kamukent te bir kac dolandirici mütahit var. Orda evini yapmak isteyenleri ya dolandiriyor yada yaptiklari isler uydurmadan..Bir cok aile bu yüzden magdur durumda..Umarim yönetimde bu konularda kooperatif üyelerine yardimci olur..
"Bu konu üzerinde titizlikle durmaktayız. Üyelerimizi Genel Kurulumuzda ve Genel Kurul sonrasında yazdığımız yazılarla devamlı ikaz ettik ve inşaatlarını yaptıracak üyelerin yönetime bilgi vermesini istedik. Bilgilerinizi rica ederiz. "
Yönetim Kurulu
YAZBAHAR CENİK (28/01/2019 12:50)
Konu : Kamukent
Mesaj : Sevgili üyeler 2015 yılında tüm Mordoğanlı arkadaşlarımızın olumsuz düşüncelerine rağmen kooperatife üye olduk.Halen 3 yıldır yaz kış 7x24 Kamukentte bulunan evimizde ikamet etmekteyiz.İlk taşındığımızda doğru dürüst yol yoktu, su yoktu, elektrik kısmen vardı. Evimize su deposu bir hidrofor sistemi ve su arıtma sistemi kurduk.Site içerisindeki su borularının bazı yerlerinin kopuk bazı yerlerinin borularının eksik olması nedeniyle yaklaşık 1 yıl suyumuzu traktör römorkuyka ücreti karşılığı taşıttık ve su ihtiyacımızı öyle karşıladık.Kooperatif yönetimiyle diğer oturan üyeler (Murat Sezer ve Sevim Ayhan) le yapyitığımız görüşmeler gerektiğinde kazma kürek çalışmalar yaparak Kamukentin su sistemi faal hale getirildi.Suyumuz artezyen yani kuyu suyu olduğu için suya herhangi bir ücret ödenmemektedir.Daha inşaat aşamasında ise evimizin inşaatı önüne bir süzme elektrik saati taktırdık ve hali hazırda kullnadığımız elektrik bu saatten geçmektedir ve aylık olarak ücretini ödemekteyiz kayıtları kooperatif şantiye şefi sayın Fevzi beyin dosyalarında mevcuttur.Yolarımız çok bozuktu araçlarımız herzaman arızalanıyordu gelen misafirlerimiz sürekli şikayet ediyordu.Yönetim önce ana yola parke taşı döşedi ve sıkıntının bir kısmı düzeldi ancak ara yollar hala bozuktu bunu da yol şantiyesine stabilize malzeme döktürerek gidermeye çalıştılar. Bu malzeme serilmeseydi ınsanlar evine gidemiyordu . Tabi burada oturmayan evini yaptırmayan arkadaşlar için bu harcamalar saçma gelebilir ama sürekli burada oturan başkaca gidecek yeri olmayan biz Kamukent sakinleri için hayatı öneme sahip harcamalardır.Evlerini yapmayan üyelerimiz evlerini yaptırıp sayımız arttıkça hizmet te artacaktır.Bildiğim kadarıyla mevcut yönetimden önce burada hiç taş üstüne taş konulmamış.Kooperarifimizde ne gelişme olduysa bu yönetim zamanında olmuştur.Tabi her şey mükemmel değil burası bir inşaat alanı.Eğer yaşanabilir kamukent istiyorsak herkes elini taşın altına koymalı, aidatlarını zamanunda ödmeli yıkıcı değil yapıcı olmalıyız.Yazbahar-Doğan Cenik
ONUR DOĞRU (24/12/2018 17:44)
Konu : ÇALIŞMALAR
Mesaj : MERHABA YILBALI ÖNCESİ YENİ YILDA YAPILMASI PLANLANAN ÇALIŞMALAR VE YAKLAŞIK BAŞLANGIÇ TARİHLERİ İLE İLGİLİ ÜYELLERİNİZİ BİLGİLENDİRE BİLİRMİSİNİZ. AYRICA GENEL KURUL HARİCİ, YÖNETİM KURULUNDAN BAŞTA BAŞKA N OLMAK ÜZERE ÜYELERİNİN İZMİRDE BULUNDUĞU BİR ZAMANDA FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK VE ÜYELER ARASI DİYOLOĞU ARTTIRMAK İÇİN TOPLANTI DÜZENLENMESİ KONUSUNDA NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ.
"2019 yılındaki hedefimiz başlamış olan Elektrik dağıtım işini tamamlatmak ve ayrıca su şebekesini Büyükşehir Belediyesine yaptırmak, sahilimizi temizlettirerek, iskele yapımını sağlamak ana hedefimiz olacaktır. Elektrik işi başlamıştır. Yapılırken aydınlatma direkleri de dikileceğinden tretuvarda yapılacaktır. Su şebekesinin maliyeti Belediyece çıkarılmış olup, ihale safhasına getirilmiştir. Programa aldırmak için çalışmalarımız devam etmektedir. İskele yapımı izni için çalışmalar yapılmış üç ayrı komisyondan olumlu rapor alınmış son aşamaya gelinmiştir. İzmir’deki üyelerimizle diyaloğumuz devam edecektir. İskele açılışımızda birlikte olacağız. Bunun dışında yapılması gereken hizmetlere de devam edilecektir. Saygılarımızla, "
Yönetim Kurulu
KORKMAZ ÜNAL (03/09/2018 10:36)
Konu : Aidat Ödemeleri Hakkında
Mesaj : Merhaba,
İki genel kurul arasında yapılacak çalışmaları ve harcamaları belirten bir bütçe çalışması yapılıyor mu? Yapılıyorsa bu bilgiye tüm üyeler nasıl ulaşabilir? Yapılmıyorsa o dönem kalem bazında yapılacak yatırımlar ve bunlara dair planlanan harcamalar hususunda tüm ortaklarımızı web sitemiz üzerinden aylık bazda bilgilendirebilir misiniz?

Not: Yapılması Planlanan Yatırımın Adı, Planlanan HarcamaTutarı, Gerçekleşen Harcama Tutarı, Gerçekleşen/Planlanan Harcama Oranı başlıklarında olabileceğini değerlendirmenize sunarım.

Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

"Sayın ÜNAL, telebiniz değerlendirilmiş ve Genel Kurulda sunulmuş olan "2018 YılıTahmini Bütçe" sitemizin sayfasında yayımlanmıştır. Saygılarımızla.YÖNETİM KURULU"
Editör Notu :İndirmek için https://www.kamukentkoop.com/FileUpload/ds330937/File/tahmini_butce.pdf
KORKMAZ ÜNAL (07/08/2018 15:54)
Konu : Kamukentte Arsa Satışı
Mesaj : Sayın Yönetim Kurulu,

Remax Adres tarafından verilen bir gayrimenkul satış ilanında 10'ar dönüm 2 adet arsanın her biri 6'şar milyon TL'den satışa çıkmış. İlanda şöyle yazıyor:
İzmir, Karaburun'a giderken Mordoğan Kamukent içinde kalan denize yakın bölümde 10.000 m2 imarlı arsa 6.000.000-TL(Not: İstek halinde yanındaki arsa 10 dönüm aynı fiyata satılır). İrtibat: Hakan Gerçek 0532-773 5200. Bu konuda ortakları aydınlatabilir misiniz?

Teşekkürler
"Sayın üyelerimiz; Kooperatifimiz üzerinde herhangi bir satılık arsa yoktur. Adı geçen arsa kamukent adına olan Tapulu arazimiz dışında kalan şahıslara ait yerlerdir. İlginize teşekkür eder; bilgilerinize sunarız. "
YÖNETİM KURULU
ZİYA DOĞAN (19/07/2018 15:25)
Konu : e kooperatif uygulaması
Mesaj : Sayın üyemiz Korkmaz bey, öneriniz için Yönetim olarak teşekkür ediyoruz. Uygulama bazı konularda faydalı olsa bile bizim gibi 2300 üyesi olan ve her ay neredeyse 50-100 arasında üyelik devri yapılan bir kooperatifte her ay kayıtların düzgün olarak takip etmenin zorluğu yanında ilave bir personel maliyeti getireceğinden ve tapularımız Arsa değil Dubleks Mesken olarak geçtiğinden 1 evi olan üyelerimizi kamukent arsalarımız dubleks mesken statüsünde kabul edileceğinden emlak vergisi açısından sıkıntıya sokacağından şimdilik uygulamaya girmemiz uygun görülmemiştir. Saygılarımızla.
KORKMAZ ÜNAL (01/07/2018 20:51)
Konu : Bakanlık e-kooperatif uygulaması hakkında
Mesaj : Sayın Yönetim Kurulu,
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı web sitesinde
e-kooperatif adıyla bir uygulama var. Yapı kooperatifleri kendilerini bu uygulamada tanımlayıp birçok bilgiyi kayıt altına alabiliyor. Bu uygulamayı kullanmak, Kamukent'in, ilgili bakanlık nezdindeki işlerinin yürütülmesini daha hızlı ve kolay hale getirebilir mi? Değerlendirmenize sunuyorum.
ZİYA DOĞAN (28/02/2018 12:29)
Konu : SEVGİLİ KOMŞULARIMIZI BİLGİLENDİRME.
Mesaj : Komşularımız, bazı sorularına cevap bulmak için aşağıdaki anasayfa'daki yazıyı tıklayabilirler. Saygılarımızla...
"SEVGİLİ KOMŞULARIMIZIN BAZI SORULARINA CEVAP."
MUSTAFA ÖZTÜRK (16/02/2018 16:13)
Konu : Yönetim kurulunun Dikkatine
Mesaj : İyi günler, Ben evimi bitirdim ve oturmaktayım çokta memnunum, Bu gün ugradıgımda bahçedeki ekilenleri ve meyve fidanlarını keçiler yemis ve bahçeyi talan etmis Bu keçi sürülerinin sitede ve benim bahçemde ne isi var, Duvar yüksek üzerinde çit var yinede girmis buna bir tedbir alabilirsek iyi olur, Birde biten insaatımın oturma belgesi almak istiyorum ama Belediye henüz veremediklerini söylüyorlar, Bu asamada ne bilgi verebilirsiniz, Çalımalarınızda basarılar,
ONUR DOĞRU (10/01/2018 15:25)
Konu : YÖNETİMİN TAŞINMASI
Mesaj : YÖNETİMİN MORDOĞANA TAŞINMASI KONUSUDUR. BU İŞ ÇOK, ÇOK ÖNEMLİDİR. MASRAFLAR DÜŞER. GENEL KURULLARA İŞTİRAK ARTAR VE BELLİ YETKİNLİK ALANLARINA SAHİP ÜYELER YÖNETİM KURULUNA İHTİYAÇ DUYDUKLARI ANDA DESTEK VERMELERİ KOLAYLAŞACAĞI KANNATİNDEYİM.

YÖNETİM KURULUNUN VE TÜM ÜYELERİN YENİ YILINI KUTLARIM.
MEHMET SEVİNÇHAN (01/01/2018 12:37)
Konu : 2017 FAALİYET RAPORU
Mesaj : YÖNETİM KURULUNUN DİKKATİNE,

FAALİYET RAPORUNU DİKKATLE OKUDUK. ÇOK CÜZİ AİDATLARLA İYİ İŞLER YAPMIŞSINIZ. DENİZE İNEN ANA YOLU BİZZAT GÖRDÜK. İYİ OLMUŞ . YAĞMUR SUYU DEŞARJ SİSTEMİ ORADA ÇOK ONEMLİ. BAZI PROBLEMLİ YERLER VAR. DÜZELTİLEBİLİR. PARSELLERE GİDİŞ YOLLARINDA HENÜZ BİR FAALİYET YOK GİBİ. BURADA ÖNEMLİ BİR HUSUSA İŞARET ETMEK İSTİYORUM. TEDAŞ / GEDİZ ELEKTRİK SİTELERİN İÇİNDE BİR TESİS VE SAHA AYDINLATMASI YAPTIKLARI ZAMAN SİTE GİRİŞ KAPISININ KALDIRILMASINI TALEP EDİYORLAR. GALİBA İLGİLİ KANUN BUNA CEVAZ VERİYORMUŞ. BU HUSUS BAŞKA BİR YERDE BAŞIMIZA GELDİ. MAĞDUR OLDUK. DURUMU DÜZELTMEYE ÇALIŞIYORUZ. SİTE AYDINLATMA PARASINI BİZ ÖDEYECEĞİZ VE GEDİZ ELEKTRİĞİ DIŞLAYACAĞIZ. FAKAT ÜYELER OLARAK ARAMIZDA ANLAŞAMIYORUZ. PROBLEM OLDU. LÜTFEN BU HUSUSU ARAŞTIRIN.
BAŞKA BİR HUSUS DA ŞU. BİR ÜYE İLE KONUŞTUM. YANINDAKİ KOMŞU EVİNİN TEMELİNİ ÇIKMİŞ FAKAT KENDİ PAYINA TECAVÜZ EDİLMİŞ. BU HUSUSU KOMŞUDA KABUL ETMİŞ. AMA TEMEL APPLİKASYONUNU BEN YAPMADIM DİYOR. DOĞRU. O YAPMADI. MÜTEAHHİT YAPMIŞ. FAKAT OLAN OLMUŞ. ADAM MAHKEMEYE GİDECEM DEDİ. BUDA ÖNEMLİ BİR HUSUS . İLERİDE BAŞIMIZI AĞRITACAK ÇOK PROBLEM ÇIKABİLİR. LÜTFEN BU HUSUSUDA DİKKATE ALIN.
YÖNETİM KURULUNUN BAZI BİNALARIN YAPIMINDA SORUMLULUK ALMASI ÇOK DOĞRU BİR KARAR. ÜYELERE GÜVEN GELİR.
BİR BAŞKA KONU YÖNETİMİN MORDOĞANA TAŞINMASI KONUSUDUR. BU İŞ ÇOK, ÇOK ÖNEMLİDİR. MASRAFLAR DÜŞER. GENEL KURULLARA İŞTİRAK ARTAR DİYE DÜŞÜNÜYORUZ.

BU VESİLE İLE YÖNETİM KURULUNUN VE TÜM ÜYELERİN YENİ YILINI KUTLAR SEVGİ VE SAYGILARIMIZI SUNARIZ.

SÖZEN SEVİNÇHAN
MURAT MEHMET SEVİNÇHAN
YÖNETİM KURULU (29/08/2017 15:52)
Konu : YÖNETİM KURULUNUN BAZI KONULAR HAKKINDA AÇIKLAMALARI.
Mesaj : Değerli Komşularımız, Yönetim olarak bilgisayar sitemizin etkili kullanarak sizleri bilgilendirmek, daha çok da sizlerin siteyi benimseyerek fikirlerinizi, önerilerinizi, sorunlarınızı paylaşmanızı istiyoruz. İstediğimiz sayıda olmasa da birkaç komşumuz önerilerini, fikirlerini sizlerle paylaşıyor. Üyelerimizi sorunlar hakkında bilgilendirerek sorunlara katılımlarını sağlamak, hem de yeni önerilerin oluşturularak bizim de aklımıza gelmeyen hususların gündeme gelmesini arzu ediyoruz.Gerek sistemde düşüncelerini belirten, gerekse bizzat görüştüğümüz üyelerin dileklerini her zaman dikkate almaktayız. Kooperatif alanımızdaki faaliyetleri, topladığımız aidatlarla gerekli işleri öncelik sırasıyla yerine getirmeye çalışmaktayız. Aidat artışını her genel kurulda oylarınıza sunuyoruz, ama maalesef artış gündeme gelince büyük çoğunluk kabul etmiyor. 2008 YILINDA 100 (YÜZ) TL. OLARAK BELİRLENEN AİDATLAR 10 SENEDİR AYNI ŞEKİLDE DEVAM ETMEKTEDİR. 2008 yılındaki 100 TL.’nin şu andaki değeri 46. TL.’dir. Yani 10 sene önceki 100 TL. enflasyon karşısında erimiş, şu andaki karşılığı olan 46 TL. ile işleri yürütüyoruz. Sahile giden ana yolun taş parke ile kaplanması işi bitmek üzeredir. Eylül ayından sonra yağıştan etkilenmeden yolun tamamlanması için büyük gayret sarf ettik. Bundan sonra öncelikle sahilin düzenlenmesi, dalga kıran yapılması için çalışmalara başlayacağız. Bu çalışma alanımıza olan ilgiyi daha da artıracak, arsalarınız ve evlerinize değer katacaktır. Bu sene özellikle İzmir’den gelen üyelerimiz sahilimizden faydalandılar. Gelecek yıl çok daha fazla üyemizin gönül ferahlığı içinde sahilimizden faydalanması, memnuniyet duyması için uğraşı içinde olacağız. Bir yandan da yollarımızın mümkün olan en rahat kullanımı için çalışma içinde olacağız. Sizlerden de isteğimiz bir an önce evlerinizin yapımına başlamanızdır. Saygılarımızla
"YÖNETİM KURULU"
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret599873
HAVA DURUMU