• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

S.S KAMUKENT ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ

HOŞ GELDİNİZ

14 MART 2019 KARARNAMESİ
   

Sayın üyemiz,

   Bilindiği gibi, Cumhurbaşkanlığı’nın 14 Mart 2019 tarihli kararnamesi ile Karaburun–Ildır Körfezi koruma altına alınmıştır. Kararname ile ruhsatı alınmış, su basmanı yapılmış inşaatlar devam edecek, ruhsatı alınmamış su basmanı yapılmamış inşaatlar, çıkarılacak yönetmelik içeriğine göre hareket edeceklerdir. Kararnameden sonra Karaburun’da yapılan bilgilendirme toplantısına katılarak kooperatifimizle ilgili konular hakkında sorular sorduk, aldığımız bilgiler ve gerekse Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ilgili üniteleri ile yaptığımız temaslarda imarı alınmış, projesi tamamlanmış ruhsatlarının büyük bir bölümü 5 yıl süre ile uzatılmış kooperatifimizin bu kararnameden herhangi bir şekilde olumsuz etkilenmeyeceği belirtilmiştir. Yönetim olarak konuyu titizlikle takip etmekteyiz. Üyelerimiz müsterih olsun ve yönetim dışında verilen bilgilere inanmasınlar.

  Bir konuyu da belirtmeden geçemeyeceğiz, ruhsatların süresini uzatın ve su basmanlarını yapın, hatta inşaatlarınızı biran evvel yapın çağrılarımızda yönetim olarak ne derece haklı olduğumuzu da takdirlerinize bırakıyoruz.

  Sayın üyemiz, fiyat artışları nedeniyle duran elektrik şebekesinin yapımı tekrar ihale edilmiş ve yapımına bayram sonu başlanacaktır. Yönetim olarak 30 adet olan geçici elektrik panoları 70’e çıkarılmış, yoğunluk olan sokaklara da geçici aydınlatma direkleri dikilmiştir.

  Su şebekemiz devamlı onarılmakta, ayrıca Büyükşehir Belediyesi ile şebekenin ıslahı veya yapımı konusundaki temaslarımız devam etmektedir.

  Sahilimiz yeniden düzenlenmektedir. İskele yapımı için yaptığımız başvuru bütün komisyonlardan geçerek kabul edilmiş. Bakanlık onayına sunulmuştur.  Bayram sonu iskelemiz de yapılarak sahil şeridi üyelerimizin istifadesine sunulacaktır.

  Alanımızı çevreleyen tel örgüsünün kırılan direk ve sökülen dikenli tel örgüsünün yapımına başlanmıştır ve hızla devam etmektedir.

  Bu sene Mordoğan’da uzun süredir yağmadığı kadar çok fazla yağmur yağmış buda yolarımıza zarar vermiştir. Yollarımızın büyük bölümüne yeniden stabilize dökülerek düzgün bir hale getirilmiş, yeni açılan yerleşim yerlerine de yol açılmasına devam edilmektedir.

  Sayın üyemiz, Karaburun Belediye Başkanlığı’na seçilen Sayın İlkay Girgin Erdoğan’ı ziyaret ederek başarılar diledik ve tebrik ettik. Kendisi kooperatifimize karşı çok duyarlı olup, bize her konuda yardımcı olacağını söyledi. Yaptığımız görüşmede park alanımıza bir basket sahası, bir voleybol sahası, kendilerinin de bir çocuk bahçesi yapımına yardımcı olmalarını talep ettik. Memnuniyetle karşıladılar. Ayrıca burada oturan arkadaşlarımızın yaz-  kış istifade edecekleri bir hizmet ünitesi yapımını da kabul ettiler. Bunları da kısa sürede hayata geçireceğiz.

  Çalışmalar hakkında size kısa bir bilgi sunduk, gelişmeler ile ilgili bilgi vereceğiz. Kooperatifimize ait borcu olan üyelerimize Avukatımız kanalı ile bir ihtar yazısı gönderdik. Bu ihtar yazımızdan sonra verilen süre içinde borçlarını ödemeyenler hakkında yasal işlem yapılacaktır.  Üyelerimizin borçlarını ödemede titizlik göstermelerini özellikle rica ediyoruz. Elektrik şebekesi yapılırken aydınlatma direklerinin dikilebilmesi için yol bordür taşları döşenerek tretuvar kotlarına getirilecektir. Buda büyük meblağlar tutmaktadır. Bu vesile ile Ramazan Bayramınızı kutlar sağlık başarı ve esenlikler dileriz. 27.05.2019

YÖNETİM KURULU
 
  
3874 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi52
Bugün Toplam109
Toplam Ziyaret584193
HAVA DURUMU